هو العالم

همت بلند دار که مردان روزگار                                 از همت بلند به جایی رسیده اند

 

تحقیق و پژوهش رکن مهم و اساسی برای اعتلای فرهنگ علمی جامعه محسوب می شود. رکنی که باید از سنین پایین در فرزندان ایران عزیزمان نهادینه شود تا تحقیق و پژوهش صحیح توسط این دانشمندان نوجوان و آینده سازان کشورمان محقق گردد.
در این راستا “مؤسسه فرهنگی آموزشی دانش” از سال ۱۳۹۱ تاکنون سمیناری علمی در سطح مدارس کشور در مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم و با حمایت های معنوی دانشگاه های معتبر از جمله دانشگاه های شریف، شهید بهشتی، امیرکبیر، سازمان محیط زیست، بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه تهران برگزار نموده است. این همایش علمی – پژوهشی در طی 10 دوره ای که از برگزاری آن گذشته، توانسته اعتبار خود را از سطح ملی به یک رویداد بین المللی ارتقاء دهد. در این راستا روند داوری و برگزاری اختتامیه سمینار به شکلی کاملاً سازمان یافته ای در آمده است که توانسته هر ساله سازمان ها و شرکت های دولتی و غیردولتی بسیاری را همکار و همیار علاقه مند خود سازد. بدین ترتیب در دوره دهم این سمینار، سازمان محیط زیست استان تهران و سازمان UNDP برنامه توسعه سازمان ملل متحد اعلام آمادگی کرده و بر لزوم حمایت همه جانبه از سمینار علمی دانش تاکیید کرده اند.
سمینار مذکور در دوره های یکم تا دهم در رشته های زیست شناسی، زمین شناسی، ریاضی، فیزیک، شیمی و همچنین برنامه نویسی برگزار می شد که از دوره یازدهم با هدف تخصصی کردن این رویداد در دو محور اصلی محیط زیست و زیست فناوری در قالب رودیکردهایی از قبیل طرح ها و ایده ها، مقالات، دستاوردهای فن آورانه، سخنرانی، فیلم کوتاه برگزار میگردد. بدین ترتیب این سمینار به دانش آموزان عزیزِ محقق و پژوهشگران نوجوان و جوان برای رسیدن به مقاله ای معتبر و مطابق با معیارهای علمی جهانی به مراکز مربوط به موضوع انتخابی شان معرفی می گردند.
جوایز ارزنده ای به دانش آموزان برتر در هر دوره از برگزاری سمینار اعطاء می گردد که از ارزنده ترین آن ها می توان به لوح تقدیری اشاره داشت که به تأیید حامیان معنوی سمینار از جمله وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه ها و سایر نهاد های پژوهشی؛ می رسد و رزومه علمی با ارزشی برای آینده شما خواهد بود.
پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم و خواهشمندیم برای تحقق هدف اصلی این سمینار که پرورش دانشمندانی غیور برای ارتقاء علمی ایران عزیزمان می باشد این سمینار را به دوستان خود معرفی نمایید.

به امید ایرانی سربلند و سرافراز

دبیرخانه برگزاری سمینار علمی دانش آموزی